Konferencja automation
03-03-2023

Zapraszamy na konferencję AUTOMATION

W najbliższy wtorek, 7 marca 2023 r., w Łukasiewicz – PIAP rozpoczyna się dwudniowa Konferencja Naukowo-Techniczna AUTOMATION. Elementem wydarzenia będzie rozstrzygnięcie organizowanego od kilkunastu lat konkursu Młodzi Innowacyjni. 

 

Organizowane od blisko 30 lat wydarzenie jest platformą rozmów i prelekcji specjalistów z jednostek naukowych i przedsiębiorstw, a także areną do prezentacji osiągnięć i wymiany doświadczeń w zakresie praktycznych zastosowań rozwiązań z zakresu automatyki, robotyki i urządzeń pomiarowych.  

Referaty, które zostaną zaprezentowane w tym roku, będą poświęcone m.in. takim tematom, jak głębokie uczenie się ze wzmocnieniem w wirtualnych środowiskach w celu automatyzacji robotów chirurgicznych, sterowanie autonomicznym bezzałogowym statkiem powietrznym z wykorzystaniem uczenia przez wzmacnianie, jednolite projektowanie regulatorów kursu i ścieżki dla autopilota statku czy sposób wykorzystania matematycznych modeli do przygotowania i weryfikacji automatycznie sterowanego manewru omijania ruchomych przeszkód.

Szczegółowy program konferencji można znaleźć tutaj.

Jak co roku elementem konferencji będzie przedstawienie najlepszych prac dyplomowych – doktorskich, magisterskich i inżynierskich – wyróżnionych w konkursie Młodzi Innowacyjni, organizowanym przez Łukasiewicz – PIAP.