30-04-2019

MALI WYNALAZCY – żłobek i przedszkole dla dzieci ciekawych świata

Wiosną ruszyła w MAŁYCH WYNALAZCACH grupa żłobkowa. To element rozwoju oferty benefitów dla pracowników PIAP. Instytut zapewnia kompleksową opiekę i edukację dzieciom, nawet tym najmłodszym, a rodzicom pomaga w powrocie do pracy i ułatwia łączenie kariery zawodowej z życiem rodzinnym.

 

Ośrodek MALI WYNALAZCY powstał w 2011 roku z inicjatywy pracowników Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP. Za wspieranie rodziców w łączeniu pracy zawodowej z opieką nad dziećmi Instytut został wyróżniony m.in. w plebiscycie „Firma przyjazna mamie” organizowanym w 2012 roku przez miesięczniki „Dziecko” i „Poradnik Domowy”.

Początkowo MAŁYCH WYNALAZCÓW tworzyło przedszkole i grupa opieki alternatywnej, dziś  mamy grupę przedszkolną i nowo otwartą grupę żłobkową. Bezstresowy powrót do pracy po urlopie macierzyńskim i bezkolizyjne łączenie pracy zawodowej z macierzyństwem to, oprócz edukacji dzieci, podstawowy cel istnienia ośrodka MALI WYNALAZCY. Dzięki żłobkowi i przedszkolu zlokalizowanym w PIAP rodzice zyskują więcej wolnego czasu. Godziny pracy ośrodka dostosowane są do potrzeb pracowników. Zarówno dzieci, jak i rodzice, czują się bezpiecznie, wiedząc, że są obok siebie. Pracownicy PIAP, których dzieci korzystają z ośrodka MALI WYNALAZCY, otrzymują od Instytutu dofinansowanie opłaty za żłobek i przedszkole.

 

Program nauczania i dodatkowe zajęcia

Kadra pedagogiczna zapewnia dzieciom bezpieczeństwo, naukę i opiekę na najwyższym poziomie. Dzieci otrzymują najlepsze warunki do zabawy i do prawidłowego rozwoju. Wychowawcy inspirują dzieci do zdobywania nowych wiadomości i umiejętności. Celem kadry pedagogicznej jest wychowanie zdrowego, aktywnego i samodzielnego dziecka.

W grupie przedszkolnej dzieci uczą się globalnego czytania metodą Glenna Domana. Z uwagi na specyfikę PIAP w programie przewidziane są zajęcia pokazowo-techniczne, które mają przybliżyć najmłodszym świat nauki. Na spotkaniach z LEGO WeDo tworzone są konstrukcje robotyczne. Przedszkolaki mają też w programie matematyczne łamigłówki, czyli specjalne zajęcia, które przygotowują do nauki matematyki w szkole podstawowej. Podczas wielu wycieczek dzieci zwiedzają muzea, odwiedzają teatry oraz inne ciekawe miejsca.

Dbając o prawidłowy rozwój młodego człowieka, ośrodek MALI WYNALAZCY zapewnia liczne zajęcia dodatkowe:

  • sportowe – rytmikę, gimnastykę korekcyjną, taniec nowoczesny, karate,
  • językowe – logopedyczne, z języka angielskiego,
  • manualne – z ceramiki,
  • zajęcia z psychologiem.
 
Nabór do żłobka i przedszkola

Wychowankami ośrodka MALI WYNALAZCY są głównie dzieci pracowników PIAP. W przypadku wolnych miejsc możliwe jest przyjęcie do ośrodka dzieci spoza PIAP. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do kontaktu z kadrą pedagogiczną, której przewodzi Ewa Radomska, dyrektor MAŁYCH WYNALAZCÓW. Rekrutacja trwa cały rok.

Zapraszamy do żłobka i przedszkola MALI WYNALAZCY!

KONTAKT

Ewa Radomska

dyrektor żłobka i przedszkola
MALI WYNALAZCY

tel. 22 874 02 74
e-mail: eradomska@piap.pl