17-10-2019

Warsztaty: jak motywować uczniów do kształcenia w kierunkach ścisłych

Zapraszamy 29 października do ŁUKASIEWICZ – Instytutu PIAP na bezpłatne warsztaty dla nauczycieli i wykładowców. Przedstawimy dobre praktyki w motywowaniu uczniów do kształcenia w kierunkach ścisłych i inżynieryjnych.

Warunkiem skutecznego wprowadzania w przemyśle najnowszych technologii wytwarzania, w tym automatyzacji robotyzacji, jest dostępność wykształconej, kompetentnej kadry. Aby tę kadrę wykształcić konieczne jest podjęcie działań zachęcających młodych ludzi do kształcenia w kierunkach ścisłych i inżynieryjnych, czyli w tzw. obszarze STEM (z ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics). Jak to zrobić opowiedzą eksperci ŁUKASIEWICZ – Instytutu PIAP i zaproszeni goście już 29 października 2019 r. podczas warsztatów „Dobre praktyki w motywowaniu uczniów szkół średnich do dalszego kształcenia w kierunkach ścisłych i inżynieryjnych”. Na warsztaty zapraszamy nauczycieli, a także wykładowców szkół średnich i technicznych.

 

Projekt DISCOVER

Warsztaty związane są z realizacją projektu DISCOVER, prowadzonego w ramach programu Erasmus+, numer umowy 2017-1-BG01-KA202-036327. Pełna nazwa projektu brzmi „Rozwijanie innowacyjnych praktyk upowszechniania nauki w kształceniu zawodowym w celu zachęcania do kariery naukowej i dalszego kształcenia w obszarze STEM” (ang. Developing Innovative Science Outreach for Vocational Education to Encourage STEM Careers and Education). Projekt realizowany jest przez międzynarodowe konsorcjum, w skład którego wchodzi ŁUKASIEWICZ – Instytut PIAP.

 

Program warsztatów

W czasie warsztatów opowiemy o projekcie DISCOVER. Przestawimy przykłady dobrych praktyk w upowszechnianiu nauki w obszarze STEM. Przedstawiciele zaproszonych firm zaprezentują swoją ofertę wyposażenia laboratoriów dydaktycznych szkół i ośrodków kształcenia zawodowego. Omówimy też możliwości dostawy urządzeń automatyki i robotyki do instytucji edukacyjnych, a także kompleksowego wyposażenia pracowni. Uczestnicy będą mogli  zobaczyć stanowisko dydaktyczno-szkoleniowe uruchomione w ostatnich miesiącach w jednym z ośrodków krajowych.

 

 
8:30 – 9:00 Rejestracja
9:00 – 09:20 Projekt DISCOVER (idea, główne rezultaty)
09:20 – 10:00 Dobre praktyki w upowszechnianiu nauki w obszarze STEM
10:00 – 10:30 Nowoczesna pracownia robotyki przemysłowej w ośrodkach kształcenia i szkolenia zawodowego
10:30 – 11:00 Roboty przemysłowe Mitsubishi
11:00 – 11:30 Przerwa kawowa i pokaz robotów Mitsubishi
11:30 – 13:00 Pokaz stanowisk szkoleniowych robotyki
13:00 – 14:00 Lunch
14:00 – 15:00 Pracownie robotyki w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii
15:00 – 16:00 Dyskusja, rozdanie certyfikatów

 

Rejestracja na warsztaty

Warsztaty odbędą się 29 października w Centrum Konferencyjnym PIAP, mieszącym się w siedzibie Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 202. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja poprzez wysłanie deklaracji udziału na adres: mpilip@piap.pl.

ZAPRASZAMY

Warsztaty: Dobre praktyki w motywowaniu uczniów szkół średnich do dalszego kształcenia w kierunkach ścisłych i inżynieryjnych

Kiedy: 29.10.2019
Gdzie: ŁUKASIEWICZ – Instytut PIAP
Adres: Al. Jerozolimskie 202, Warszawa
Sala: Centrum Konferencyjne
Zgłoszenia: mpilip@piap.pl
Koszt udziału: brak opłat