04-05-2020

Produkcja ze wsparciem Łukasiewicz – Instytutu PIAP

Łukasiewicz – Instytut PIAP zaprasza do skorzystania z usług integratorskich w obszarze rozwiązań automatyzacji i robotyzacji produkcji.  

 

Transformacja cyfrowa stawia przed firmami produkcyjnymi nowe, często niełatwe wyzwania, wśród których na pierwsze miejsce wysuwa się wdrażanie rozwiązań i narzędzi z obszaru automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych. Aktualne ograniczenia i spowolnienie gospodarcze spowodowane pandemią koronawirusa dodatkowo utrudniają realizację tych zadań. W najbliższej przyszłości, gdy priorytetem stanie się stopniowy powrót do pełnych mocy produkcyjnych, szczególnie istotne i cenne będzie profesjonalne wsparcie partnera biznesowego z odpowiednimi kompetencjami i dużym doświadczeniem. Takie wsparcie może zapewnić współpraca z Siecią Badawczą Łukasiewicz – Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów PIAP.  

Łukasiewicz – Instytut PIAP to czołowy integrator w obszarze rozwiązań automatyzacji i robotyzacji produkcji. Instytut może pochwalić się ponad 50-letnim doświadczeniem we wspieraniu przedsiębiorstw w zakresie poprawy jakości i wydajności produkcji oraz utrzymania ruchu. Eksperci Łukasiewicz – Instytutu PIAP przeprowadzają analizy możliwości i potencjału systemów produkcji odbiorcy w odniesieniu do ich automatyzacji oraz robotyzacji i przedstawiają optymalne rozwiązania z tych obszarów. Dostarczają także odpowiedzi na wiele trudnych pytań, m.in.:

  • Jak automatyzacja i robotyzacja procesów pozwala skutecznie ustabilizować ciągłość i wydajność produkcji?
  • Jak pozyskiwać środki UE na inwestycje w rozwój zaawansowanych systemów produkcji?
  • Jak odpowiedzieć na rosnące wymagania w zakresie uelastycznienia produkcji i jak przygotować produkcję do zmian sposobów wytwarzania?
  • Czy w celu optymalizacji kosztów automatyzacji firmy warto wdrażać roboty używane?
  • Jak automatyzacja i robotyzacja może zwiększyć morale pracowników?
  • Jak robot może odciążyć pracownika i tym samym zwiększyć efektywność jego pracy?

Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami:

Łukasz Wojtczak

e-mail: lukasz.wojtczak@piap.lukasiewicz.gov.pl

tel. 601 225 289

(środki UE na wsparcie przedsiębiorstw; robotyzacja i automatyzacja przedsiębiorstw i linii produkcyjnych)

Marcin Pilip

e-mail: marcin.pilip@piap.lukasiewicz.gov.pl

tel. 605 327 783

(projekty robotyzacji i automatyzacji spawania, paletyzacji, konfekcjonowania, obsługi maszyn i inne)