25-11-2022

EIT Manufacturing wytycza drogę kooperacji

Warsztaty EIT Manufacturing we współpracy z ukraińskimi innowatorami już za nami. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek naszych wspólnych działań.

 

23 listopada w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP powitaliśmy gości z Ukrainy, z którymi rozmawialiśmy o współpracy przy realizacji projektów EIT Manufacturing. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Ukrainian Automative and Mobility Cluster.

Uczestnicy zapoznali się z działalnością EITM, a podczas otwartej dyskusji i pracy warsztatowej opowiedzieli o realnych potrzebach ukraińskiego sektora produkcji i możliwych formach współpracy z EIT Manufacturing. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele EIT Manufacturing: Christian Bölling, dyrektor CLC Central, a także Adrian Bablok i Loris Valero-Leconte. Stronę ukraińską reprezentowała Olga Trofymova z Ukrainian Automative and Mobility Cluster, a Łukasiewicz – PIAP Krzysztof Lipiec, dyrektor departamentu komercjalizacji.  Cieszymy się, że mieliśmy okazję współorganizować to spotkanie, jesteśmy przekonani, że to dopiero początek naszych wspólnych działań w najbliższej przyszłości.