21-12-2022

Zapraszamy na nową stronę internetową laboratoriów Łukasiewicz – PIAP

Od połowy grudnia działa nowa strona internetowa laboratorium badawczego LBUP i akredytowanego laboratorium wzorcującego LPTW, należących do Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP.  

Laboratoria działające przy Łukasiewicz – PIAP świadczą usługi badawcze i usługi wzorcowania spełniające wymagania klienta, prawa i norm. Najwyższa jakość ich realizacji jest gwarantowania przez odpowiedni dobór metod, nowoczesne wyposażenie pomiarowe i badawcze, jak również doświadczenie pracowników obu laboratoriów.  

Laboratorium LBUP

Laboratorium Badań Urządzeń Przemysłowych (LBUP) wykonuje badania środowiskowe, badania odporności na wibracje i udary mechaniczne oraz badania bezpieczeństwa elektronicznego. Wykonuje również badania z zakresu kompatybilności elektromagnetycznej EMC i oferuje usługi dodatkowe przydatne podczas realizacji badań urządzeń – np. identyfikacja przyczyn braku zgodności z wymaganiami EMC oraz sposobów ich wyeliminowania czy pomiary kamerą termowizyjną.

Laboratorium LPTW

Laboratorium Pomiaru Temperatury i Wilgotności (LPTW) wykonuje wzorcowanie przyrządów do pomiaru temperatury i wilgotności względnej oraz ciśnieniomierzy i pirometrów, a także wzorcowanie w zakresie przetworników temperatury i wilgotności z wyjściem cyfrowym lub analogowym.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://laboratorium.piap.lukasiewicz.gov.pl/.

Zapraszamy do kontaktu: tel. 22 874 03 47, e-mail: laboratorium@piap.lukasiewicz.gov.pl.