22-12-2022

HackVision – szansa na staż w Łukasiewicz – PIAP

W styczniu startują kolejne edycje programistycznego maratonu HackVision, w których można wygrać płatne staże w Łukasiewicz – PIAP. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto zarejestrować się już dziś.   

 

Lublin, Łomża, Katowice, Rzeszów i Szczecin – te miasta już wkrótce staną się areną zmagań, które w ramach wydarzenia HackVision mogą podjąć pasjonaci programowania. Stawka, o którą toczy się gra jest wysoka – do wygrania są wyjątkowe nagrody, a wśród nich wycieczka do Miasteczka Kosmosu w Tuluzie oraz trzy płatne staże w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP.

Unikalny projekt                                    

Organizatorami wydarzenia są Instytut Geodezji i Kartografii i Absiskey Polska przy współudziale Spectre Solutions. Konkurs jest realizowany w ramach projektu Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FP CUP), który dotyczy wykorzystania danych i produktów serwisów programu Copernicus oraz skupia się na Computer Vision. Elementami HackVision są m.in. wykłady technologiczne prowadzone przez ekspertów i dające dostęp do najnowszej wiedzy z zakresu Machine Learning, warsztaty dotyczące danych satelitarnych i serwisów programu Copernicus oraz case studies na bazie doświadczeń firm z sektora space.

Wiedza w praktyce

Przedmiotem konkursu jest praktyczne zastosowanie technik Machine Learning i Computer Vision. Wyzwanie, z którym przyjdzie się zmierzyć zawodnikom jest opracowanie aplikacji lub demo rozwiązania mogących stanowić wsparcie dla jednostek administracji publicznej, m.in. w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przy realizowaniu zadania uczestnicy wykorzystują analizę obrazów satelitarnych i zdjęć pozyskanych z dronów i samolotów w oparciu o sztuczną inteligencję.  

Staż w Łukasiewicz – PIAP – szansa na angaż i udział w innowacyjnych projektach

Miesięczne staże programistyczne w Łukasiewicz – PIAP, realizowane w ośrodkach instytutu zajmujących się badaniami robotów mobilnych i przemysłowych, będą okazją do poznania specyfiki pracy w jednym z największych instytutów przemysłowych w Polsce, która wymaga dużej wiedzy, niekonwencjonalnych rozwiązań i współpracy specjalistów z wielu dziedzin nauki.

Uczestnicy będą zaangażowani w realizację projektów o dużym potencjale innowacyjnym, takich jak prototyp robota współpracującego z człowiekiem, model rodziny pojazdów do badań nad algorytmami autonomii, podłączanie urządzeń do sieci w ramach Internetu Rzeczy czy wykorzystanie okularów wirtualnej rzeczywistości do sterowania robotem mobilnym. Podczas pracy stażowicze będą korzystać z zaawansowanych metod przetwarzania sygnałów, w tym analizy obrazów oraz fuzji danych z różnych sensorów, a po zakończeniu stażu mają szansę na angaż w instytucie.

Zachęcamy do rejestracji przez formularz dostępny tutaj.