Zrobotyzowane stanowisko paletyzacji i depaletyzacji (PIAP)
11-03-2024

Przemysłowa Wiosna w Kielcach już za tydzień

W dniach 19–22 marca w Kielcach odbędą się targi pod hasłem Przemysłowa Wiosna. Łukasiewicz – PIAP zaprasza na stoisko 111 w pawilonie I, gdzie zaprezentuje dwa zrobotyzowane stanowiska.

 

Przemysłowa Wiosna, organizowana przez Targi Kielce, to mocny punkt na polskiej mapie targowej. Wydarzenie podzielone będzie na salony: STOM-TOOL, STOM-BLECH&CUTTING, STOM-LASER, STOM-ROBOTICS, STOM-FIX, COTROL-STOM, KIELCE FLUID-POWER, EXPO-SURFACE, SPAWALNICTWO, DNI DRUKU 3D, TARGI TEiA oraz WIRTOPROCESY.

Na stoisku 111 w pawilonie I  Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP zaprezentuje zrobotyzowane stanowisko do wytwarzania addytywnego elementów o zróżnicowanej wielkości ze stopów aluminium i stali, np. elementów konstrukcyjnych, a także zrobotyzowane stanowisko do paletyzacji z  robotem  KR10 firmy KUKA.

Łukasiewicz – PIAP jest właścicielem autorskiego centrum do wytwarzania wielkogabarytowych obiektów trójwymiarowych ze stopów metali w technologii WAAM. Stanowisko zbudowane jest na bazie robota przemysłowego KUKA i umożliwia drukowanie obiektów ze stopów stali, aluminium oraz stali nierdzewnej. Centrum addytywne do napawania wyposażone jest w najnowocześniejsze oprogramowanie oraz sprzęt, który pozwala zrealizować wytwarzanie obiektów wysokiej jakości.

Godziny otwarcia targów dla zwiedzających:

19–21 marca: 9.00–17.00; 22 marca: 9.00–15.00.