Konferencja automation
17-04-2024

Konferencja AUTOMATION już za trzy tygodnie

Wielkimi krokami zbliża się organizowana przez Łukasiewicz – PIAP konferencja AUTOMATION. Tegoroczna edycja odbędzie się w siedzibie instytutu w dniach 8–9 maja 2024 r.

 

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP już po raz 28. organizuje Konferencję Naukowo-Techniczną AUTOMATION. Zakres tematyczny obejmuje automatykę, teorię sterowania, robotykę i pomiary. Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w Centrum Konferencyjnym w siedzibie instytutu.

Konferencja organizowana od 1997 r. gromadzi specjalistów z jednostek naukowych oraz przedsiębiorstw. Jest dobrą okazją do prezentacji osiągnięć oraz wymiany doświadczeń w zakresie praktycznych zastosowań środków automatyki i robotyki oraz urządzeń i układów pomiarowych.

Zakwalifikowane referaty w języku angielskim zostaną opublikowane nakładem wydawnictwa Springer, a te w języku polskim w kwartalniku naukowo-technicznym Pomiary Automatyka Robotyka

Podczas konferencji zostaną ogłoszone wyniki konkursu Młodzi Innowacyjni, skierowanego do absolwentów kierunków ścisłych i technicznych studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych uczelni wyższych na terenie Polski. Autorzy wybranych prac konkursowych będą mogli przedstawić je w formie prezentacji w trakcie konferencji.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie https://automation.piap.pl/ lub pisząc na adres konferencja@piap.lukasiewicz.gov.pl.