08-05-2024

Łukasiewicz – PIAP na gali Orły Bezpieczeństwa 2024

6 maja w warszawskim hotelu Sofitel Warszawa Victoria rozdano nagrody Orłów Bezpieczeństwa 2024. W gronie laureatów znalazł się instytut  Łukasiewicz – PIAP.

W dniach 6–7  maja odbyła się tegoroczna edycja konferencji Defence24 Days. Oprócz szeregu prezentacji i paneli dyskusyjnych wydarzenie uświetniła też gala Orłów Bezpieczeństwa.

Orła Bezpieczeństwa w kategorii „Bezpieczeństwo międzynarodowe” otrzymał Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, zaś Orła Służby Publicznej wręczono komisarzowi Andrzejowi Żuławińskiemu.   

Nagrodę za promocję polskich innowacji obronnych na rynkach zagranicznych otrzymał warszawski instytut Łukasiewicz – PIAP. – To dla nas zaszczyt i honor, że zostaliśmy wyróżnieni tą nagrodą. Za nami już 25 lat działalności w tym obszarze. Jesteśmy dziś obecni na prawie 30 rynkach na świecie z liczbą kilkuset robotów i kilkunastu modeli. Co roku nawiązujemy współpracę z nowymi rynkami, a nasze roboty znajdują kolejne zastosowania. Dziękując za to wyróżnienie, życzę Siłom Zbrojnym RP, aby były bogato wyposażone w bezzzałogowce, by odsunąć ludzi od zagrożenia, co jest naszym hasłem przewodnim. A nam wszystkim życzę, żeby ten sprzęt nigdy nie musiał być wykorzystany i by nie było ku temu okazji – powiedział dr hab. inż. Piotr Szynkarczyk, dyrektor Łukasiewicz – PIAP. 

Lista laureatów nagrody „Orły Bezpieczeństwa” dostępna jest na stronie defence24.pl. Defence24 Day jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej konferencją poświęconą zagadnieniom obronności i bezpieczeństwa. To wiodące wydarzenie dla sektora zbrojeniowego oraz branż związanych z bezpieczeństwem obywateli, przedsiębiorstw i administracji publicznej.