Gazele Biznesu 2016 logotyp
12-05-2017

Gazela Biznesu dla PIAP

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP znalazł się w gronie najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw według rankingu przygotowanego na zlecenie dziennika gospodarczego „Puls Biznesu”.

Gazela Biznesu to małej lub średniej wielkości firma, która dzięki bardzo dynamicznemu rozwojowi doskonale radzi sobie wśród nawet znacznie większych konkurentów. Ranking przeprowadzany jest przez wywiadownię gospodarczą Coface Poland, która weryfikuje dane finansowe zgłoszonych przedsiębiorstw. Pierwsza edycja rankingu odbyła się w 2000 roku. Tegoroczna, 17. edycja miała swój finał w hotelu Hilton w Warszawie 14 marca 2017 roku. Podczas uroczyści wręczono laureatom Gazele Biznesu 2016.

W elitarnym gronie Gazel Biznesu 2016 znalazł się Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, który w ostatnich latach odnotował wzrost sprzedaży produkowanych przez siebie robotów mobilnych oraz osiągnął dobre rezultaty w dziedzinie automatyzacji i robotyzacji polskich przedsiębiorstw, jednocześnie z sukcesem zrealizował szereg projektów naukowo-badawczych.

W rankingu Gazele Biznesu 2016 brane były pod uwagę wyniki firm osiągnięte w latach 2013, 2014 i 2015. W ocenianym okresie przychody netto ze sprzedaży musiały mieścić się w przedziale pomiędzy 3 a 200 milionów złotych, a firma musiała odnotować wzrost przychodów netto i ani razu nie mogła odnotować strat.