25-07-2017

Doktorat honoris causa dla profesora Janusza Kacprzyka

Redaktor naczelny wydawanego przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP kwartalnika naukowego „Journal of Automation, Mobile Robotics and Intelligent Systems” (JAMRIS) otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu im. prof. Assena Złatarowa w Burgas w Bułgarii.

Profesor Janusz Kacprzyk to międzynarodowej klasy naukowiec specjalizujący się w tematyce rozmytej logiki oraz jej zastosowaniu w bazach danych, systemach wspomagania decyzji, rozmytych metodach reprezentacji i przetwarzania informacji, sterowania i podejmowania decyzji w warunkach niepewności i braku precyzji, programowaniu ewolucyjnym oraz sieciach neuronowych. Od 1970 roku pracuje w Polskiej Akademii Nauk, a od 2007 roku związany jest z Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów PIAP, gdzie pełni funkcje redaktora naczelnego kwartalnika JAMRIS oraz przewodniczącego komitetu programowego konferencji „Automation”.

Nadany przez Uniwersytet im. prof. Assena Złatarowa w Bułgarii doktorat honoris causa to już czwarte tego typu wyróżnienie dla profesora Janusza Kacprzyka. Profesor współpracował z naukowcami z burgaskiego uniwersytetu m.in. podczas przygotowywania książki pt. „Novel Developments in Uncertainty Representation and Processing”.

Dotychczas tytuł doktora honoris causa, w uznaniu zasług i wkładu w rozwój nauki, przyznały profesorowi również węgierskie Széchenyi István University (w 2014 r.) i Óbuda University (w 2016 r.) oraz fiński Lappeenranta University of Technology (w 2017 r.).

Gratulujemy sukcesu!