27-03-2019

Zapraszamy na stoisko PIAP na targach Automaticon!

Trwają targi Automaticon. Na stoisku PIAP można z bliska przyjrzeć się zrobotyzowanym rozwiązaniom, poznać nowoczesne sposoby kontroli jakości, a także zapoznać się z zasadą działania plotera do cięcia w szkle. Zapraszamy też do rozmów z naszymi specjalistami.

W warszawskim centrum EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 trwa 25. edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów Automaticon. Dziś gościem targów była minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, która odwiedziła m.in. stoisko Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP.

Nowoczesne rozwiązania spod znaku Przemysłu 4.0 i nie tylko 

Wśród prezentowanych na stoisku PIAP rozwiązań jest stanowisko kontroli jakości z wykorzystaniem zaawansowanego skanera 3D – to wpisujący się w nurt Przemysłu 4.0 i cieszący się rosnącą popularnością sposób weryfikacji poprawności wytwarzanych elementów i części. Z myślą o potrzebach Przemysłu 4.0 i realizacji założeń czwartej rewolucji przemysłowej przygotowaliśmy również zrobotyzowane stanowisko spawania synchronicznego ramy rowerowej z wykorzystaniem robotów Cybertech firmy KUKA. Roboty znają wzajemnie swoje pozycje w trakcie pracy, co gwarantuje bezpieczne użytkowanie instalacji. Bardzo ciekawym urządzeniem jest także ploter CNC do cięcia szkła, przygotowany w odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorstw usługowych.  

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego stoiska A-10/B-9 w hali I w godzinach 9.00–17.00 (w piątek 9.00–15.00), a także do rozmów z obecnymi na targach specjalistami z naszego instytutu.

Zapraszamy również na seminaria, które w sali B-1 poprowadzą dziś eksperci PIAP. O 13.00 Krzysztof Trzcinka omówi przykłady eliminacji problemów technicznych występujących podczas badań EMC urządzeń prototypowych, zaś o 13.25 Marek Petz przybliży temat możliwości robotyzacji w przemyśle spożywczym.

Targowa statystyka

Na organizowanych przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz spółkę MVM targach Automaticon od początku istnienia do dzisiaj gościło łącznie blisko 1300 wystawców. Wśród nich są firmy biorące udział w wydarzeniu od 25 lat – APAR, Elmark Automatyka, Sabur, Hans Plihal Polska/Celiko/MBB oraz PIAP i MVM. Od drugiej edycji nieprzerwanie uczestniczą w nim AB-Micro, IGE + XAO Polska, IMPOL 1 i Nivelco. Firmy obecne na targach Automaticon reprezentują łącznie 27 krajów. W tym roku targi odnotowały najwyższy – 15% – udział wystawców z zagranicy.

Złoty Medal 2019 

Nieodłącznym elementem targów Automaticon jest wręczenie Złotych Medali, przyznawanych innowacyjnym rozwiązaniom. W tym roku otrzymały je produkty firm ASKOM Sp. z o.o. (system wizualizacji ASIX®. EVO WERSJA 10), CoRobotics Sp. z o.o. (robot współpracujący HCR-3/5/12), FINDER Polska Sp. z o.o. (system Yesly Comfort Living – Beyon, 13.72 and 15.71 types), KUKA CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce (robot KR QUANTEC – 2) i TPL Vision UK LTD (oświetlacz modułowy Modular Ringlight).