29-03-2019

Drugi konkurs dla przedsiębiorców w projekcie RobotUnion

Trwa nabór do drugiego otwartego konkursu w projekcie RobotUnion. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski do 30 kwietnia 2019 roku.   

W ramach drugiego otwartego konkursu w projekcie RobotUnion jeszcze przez miesiąc młode, rozwijające się firmy mogą składać wnioski zgłaszające innowacyjne projekty w zakresie robotyki.

Podobnie jak przed rokiem w wyniku konkursu zostanie wybranych 20 startupów, które otrzymają dofinansowanie na rozwój produktu (do kwoty 223 000 euro bez wkładu własnego), a także wsparcie eksperckie – techniczne i biznesowe – oraz pakiet usług akceleracyjnych.

Wybranych 20 startupów otrzyma w pierwszym etapie 3800 euro w formie gotówki i zyska możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów z konsorcjum RobotUnion. 10 najlepszych firm weźmie udział w programie akceleracji produktów i otrzyma do 120 000 euro w formie gotówki, dostęp do szeregu usług technologicznych oferowanych przez instytucje badawczo-rozwojowe obecne w konsorcjum (VTT, DTI, TU DELFT, TECNALIA i Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP), a także doradztwo biznesowe szkoły biznesu z Hiszpanii – ISDI. Cztery najlepsze startupy otrzymają do 100 000 euro na rozwój firmy i będą miały możliwość pozyskania dodatkowego finansowania od prywatnych inwestorów (nawet do 1 miliona euro) przy wsparciu firm Blumorpho, Odense Seed i Venture oraz Chrysalix, które są częścią konsorcjum RobotUnion.

Wybrane firmy będą mogły skorzystać z 12-miesięcznej usługi Premium Acceleration Service, oferowanej przez czołowe organizacje naukowe i technologiczne z całej Europy, światowej klasy specjalistów zajmujących się cyfrowymi ekosystemami oraz przedsiębiorców.

Nabór wniosków potrwa do 30 kwietnia 2019 roku.

Więcej informacji na temat konkursu i zasad składania wniosków można znaleźć na stronie: https://robotunion.fundingbox.com/.

RobotUnion to międzynarodowy projekt badawczy realizowany we współpracy z Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów PIAP w ramach programu Horyzont 2020. Celem projektu jest zidentyfikowanie 20 Superstar ScaleUps – młodych, działających w Europie firm, prowadzących badania i tworzących innowacje. Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne tutaj: https://piap.lukasiewicz.gov.pl/badanie/projekt-robot-union/