10-10-2019

ROBOCOMP 2019 pod patronatem ŁUKASIEWICZ – Instytut PIAP

26 października 2019 r. w Krakowie odbędzie się Festiwal Robotyki ROBOCOMP. Rejestracja na wydarzenie już ruszyła. ŁUKASIEWICZ – Instytut PIAP jest patronem wydarzenia.  

Już za dwa tygodnie w hali TS Wisła w Krakowie odbędzie się X edycja krakowskiego Festiwalu Robotyki – ROBOCOMP 2019. Na zwycięzców czekają m.in. vouchery z prenumeratą miesięcznika „AUTOMATYKA” oraz kwartalników „Pomiary Automatyka Robotyka” i „JAMRIS” – czasopism wydawanych przez Sieć Badawczą ŁUKASIEWICZ – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, który jest patronem wydarzenia.

Wydarzenie będzie okazją do zobaczenia na żywo walczących robotów, dronów strzelających „główką” gole czy akcji dzielnych robotycznych ratowników. Amatorzy i profesjonaliści zmierzą się w 17 konkurencjach, wśród których pojawią się nowości, m.in.:

  • combat – walki robotów w klatce rodem z filmów akcji,
  • drone wars – walczące drony,
  • death race – roboty ścigające się na śmierć i życie,
  • bear rescue – rywalizacja robotów o to, który z nich najszybciej uratuje misia.

W czasie, gdy zawodnicy będą prezentować możliwości swoich robotów, goście Festiwalu Robotyki będą mogli nie tylko obserwować niesamowite zmagania, ale również spróbować szczęścia w konkursach i loterii oraz odwiedzić stoiska sponsorów.  

Od lat podczas zawodów można spotkać przedstawicieli firm technologicznych, które nie tylko wspierają zawodników atrakcyjnymi nagrodami, ale także są otwarte na przyszłą współpracę. W tym roku wśród sponsorów są m.in. firmy FANUC i Mouser.

Rejestracja na ROBOCOMP 2019 jest już otwarta. Pomysłodawca i organizator wydarzenia – Koło Naukowe Integra działające przy Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – zaprasza do rejestracji zarówno osoby już obeznane z robotami w praktyce, jak i te, które chciałaby rozpocząć przygodę z robotyką.    

Więcej informacji można znaleźć na stronie robocomp.info.