18-02-2020

Nowe logo ŁUKASIEWICZ – Instytutu PIAP

Nowy znak graficzny podkreśla przynależność Instytutu do Sieci Badawczej Łukasiewicz, trzeciej co do wielkości sieci badawczej w Europie, tworzonej przez ponad 8 tysięcy pracowników z ponad 30 instytutów z całej Polski.

Zmiana logotypu jest naturalnym efektem przeobrażeń, jakie mają miejsce w Łukasiewicz – Instytucie PIAP. Zmiany te rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku, gdy Instytut stał się członkiem Sieci Badawczej Łukasiewicz. Rok 2020 to czas rebrandingu, który właśnie został rozpoczęty i będzie kontynuowany w najbliższych miesiącach. Nowy znak graficzny będzie stopniowo zastępować dotychczasowe logo m.in. na stronach internetowych, profilach Instytutu w social mediach, dokumentach i materiałach promocyjno-informacyjnych.

Nowe logo jest syntezą kluczowych dla marki skojarzeń. Zastosowanie w sygnecie wielkiej litery „Ł” z typowym dla języka polskiego znakiem diakrytycznym oddaje narodowy charakter instytucji. Budowa sygnetu oparta na załamującej się linii nawiązuje do złożonej drogi badawczej i naukowej. Zielony element w górnej części sygnetu jest symbolem nowych możliwości wynikających z rozwoju nauki. 

Zmiana logotypu i wizerunku to dla Łukasiewicz – Instytutu PIAP ważne wydarzenie. – Nowy wizerunek to krok w przyszłość, w którą wchodzimy z bagażem dotychczasowych sukcesów i doświadczeń, a co najważniejsze razem z naszymi utalentowanymi pracownikami, naukowcami, inżynierami, technikami, którzy są naszą największą wartością – mówi dr hab. inż. Piotr Szynkarczyk, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP. – Wspólnie z innymi instytutami Sieci Badawczej Łukasiewicz będziemy tworzyli innowacyjne technologie wspierające polską gospodarkę – dodaje.