19-11-2020

Nowy numer miesięcznika AUTOMATYKA

Na rynku dostępne jest już listopadowe wydanie miesięcznika AUTOMATYKA. Osprzęt sieciowy i komunikacyjny, automatyka budynkowa, automatyzacja i robotyzacja w Polsce na tle innych krajów, planowana ulga na robotyzację i boom na rynku patentów to tylko niektóre tematy poruszane w najnowszym numerze.

okładka miesięcznika Automatyka numer 12.2020

Rośnie liczba robotów przemysłowych na świecie, a Polska wypada coraz lepiej na mapie Europy. Chęć inwestowania w robotyzację deklarują nie tylko duże firmy i koncerny, ale coraz częściej także sektor MŚP. Dynamikę wdrażania takich rozwiązań może przyspieszyć wprowadzenie ulgi na robotyzację, zapowiedziane na przyszły rok. W ostatnim wydaniu AUTOMATYKI przyglądamy się bliżej temu tematowi.

W aktualnym numerze piszemy także m.in. o automatyce budynkowej, rodzajach i zasadach doboru osprzętu sieciowego i komunikacyjnego, trendach w rozwoju technologii napędowych oraz sytuacji na rynku patentów. Prezentujemy również bogaty przegląd informacji branżowych z zakresu szeroko pojętej automatyki i nowych technologii.

Nowy numer miesięcznika AUTOMATYKA wydawanego przez Łukasiewicz – PIAP można kupić w wersji drukowanej, pisząc na adres automatyka@piap.lukasiewicz.gov.pl, a także w wersji elektronicznej, która jest już dostępna na portalu AutomatykaOnline.pl.