Automatyka 12.2020 artykuł o kobotach
22-12-2020

Grudniowe wydanie miesięcznika AUTOMATYKA

Koboty w przemyśle to gorący temat. Jak zmienia się świat produkcji w dobie rosnącej popularności robotów współpracujących? To tylko jedno z zagadnień szeroko poruszanych w najnowszym wydaniu miesięcznika AUTOMATYKA.

 

 

okładka miesięcznika Automatyka numer 12.2020

Świat przemysłu zmienił nastawienie do zapewnienia bezpieczeństwa, co umożliwiło odstąpienie od tradycyjnego odgradzania robotów przemysłowych od pracowników, na korzyść współpracy tych urządzeń z ludźmi. O tym, jakie warunki muszą spełniać takie aplikacje, jakie rozwiązania są dostępne na rynku oraz jakie trendy są widoczne w tej dziedzinie piszemy w grudniowym wydaniu miesięcznika AUTOMATYKA, które można kupić w wersji drukowanej, a także w wersji elektronicznej, dostępnej na portalu AutomatykaOnline.pl.

W ostatnim wydaniu wiele miejsca poświęcono także komputerom przemysłowym IPC w procesach produkcyjnych oraz wyzwaniom prawnym, w tym organizacyjnym i finansowym, związanym z wdrażaniem automatyki i robotyki w przedsiębiorstwie.

W dziale Przemysł 4.0 piszemy o aktuatoryce hydraulicznej i elektrohydraulicznej oraz o tym, jak technologie i ludzie radzą sobie na nowej, wspólnej ścieżce zawodowej. Chociaż dziś trudno w to uwierzyć, już za kilkanaście lat możemy mieć do czynienia z wszczepianiem pracownikom chipów lub czujników. Takie i inne ciekawe wnioski płyną z badania firmy Citrix, która we współpracy z ekspertami Oxford Analytica i Coleman Parkes, podjęła wyzwanie prognozowania zawodowego związku człowieka z technologią w skali Anno Domini 2035.