17-08-2022

Zapraszamy na MSPO!

Już za trzy tygodnie startuje Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, na którym Łukasiewicz – PIAP przedstawi ofertę dla służb kontrterrorystycznych. Zapraszamy na stoisko 53 w hali D!

 

Od 6 do 9 września w stolicy województwa świętokrzyskiego odbędzie się coroczna wystawa poświęcona obronności, na której nie może zabraknąć Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP. Bezpieczeństwo i rozpoznanie pirotechniczne na pokładach statków powietrznych, środków zbiorowego transportu i obiektów strategicznych – to tylko część tematów, które znajdą się w centrum uwagi na stoisku Łukasiewicz – PIAP.

W trakcie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego będzie można przyjrzeć się m.in. pracy cyfrowego robota pirotechnicznego PIAP GRYF, przeznaczonego do operacji w wąskich przestrzeniach między fotelami samolotu. Manipulator o zasięgu ponad 2 metry może bezpiecznie otworzyć i sprawdzić schowek na bagaż podręczny nad głową pasażera. W Kielcach zadebiutuje również ciężki robot EOD – PIAP IBIS w wersji cyfrowej, służący m.in. do operacji na terenie portu lotniczego.

Kolejny mocny punkt prezentacji Łukasiewicz – PIAP to integracja średniego robota mobilnego  PIAP PATROL i minidrona MayFly Asseco Poland. Jej celem jest zwiększenie zasięgu w zakresie rekonesansu, który realizuje robot i wykorzystanie drona jako wirtualnego masztu – źródła informacji dla operatora.

Przedstawimy także mobilny system STENÓS do cyfrowej radiografii bezpośredniej autorstwa firmy LOGOS Imaging, zamontowany na najnowszej wersji cyfrowego robota PIAP IBIS, a na stoisku naszego partnera, firmy JAKUSZ, zostanie zaprezentowany robot PIAP PATROL w wersji „strong” – z nowym manipulatorem gotowym do podnoszenia pakunków o masie nawet 50 kg. Warto także zapoznać się z owocem współpracy Łukasiewicz – PIAP z Wojskowym Instytutem Techniki Inżynieryjnej z Wrocławia – kierowaną miną przeciwpancerną Jarzębina-K opracowaną przez WITI, umieszczoną na platformie mobilnej robota PIAP GRYF.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to obecnie największa i najważniejsza impreza tego typu w centralnej części starego kontynentu, z ponad ćwierćwieczną historią.

Warszawski instytut Łukasiewicz – PIAP od ponad 20 lat opracowuje metody i środki wykorzystywane w rozpoznaniu terenu i miejscach trudno dostępnych oraz najbardziej skuteczne w wykrywaniu różnego typu zagrożeń, w tym CBRN (chemicznych, biologicznych, radiologicznych i nuklearnych). Zapraszamy do odwiedzin stoiska  53 w hali D i przyjrzeniu się z bliska szerokiemu spektrum naszych rozwiązań. Więcej informacji o naszych produktach można znaleźć na stronie antyterroryzm.com