01-12-2022

Goście w Łukasiewicz – PIAP

Pod koniec listopada w naszym instytucie gościli zwycięzcy zawodów Cosmic Challenge i reprezentacja Polski na Międzynarodowym Finale World Robot Olympiad.

 

 

 

 

 

Pasjonaci robotyki i technologii kosmicznych mieli okazję zwiedzić pracownię druku 3D i halę z robotami przemysłowymi, a także uczestniczyć w pokazie robotów mobilnych. Jednym z inicjatorów spotkania był dr. inż. Maciej Cader, zastępca dyrektora ds. badawczych w Łukasiewicz – PIAP.

Oto, jak skomentował wizytę jeden z uczestników: – Chciałbym, aby każdy przyszły technik robotyk mógł zobaczyć to, co ja dzisiaj widziałem. Takie wizyty zwiększają świadomość tego, czym technik robotyk może zajmować się w przyszłości i mogą być impulsem do dalszego rozwoju w tym obszarze. Bardzo dziękuję za otwartość, serdeczne przyjęcie i ciekawe prezentacje. Jestem pod wrażeniem tego, czym zajmują się na co dzień osoby tutaj pracujące. Mam nadzieję, że to nie jest moja ostatnia wizyta w tym miejscu – napisał na swoim profilu na LinkedIn Tomasz Kosicki, nauczyciel w Zespole Szkół Transportowo-Komunikacyjnych z Lublina.