Noc Robotów PIAP

Największa w Polsce bezpłatna impreza robotyczna dla dzieci i dorosłych, przedstawicieli nauki i biznesu. Podczas każdej edycji prezentowanych jest ponad 100 robotów, które gromadzą w warszawskiej siedzibie PIAP kilka tysięcy fanów nowych technologii.

Interaktywny charakter imprezy gwarantuje zwiedzającym zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności. Każdy może zobaczyć, posterować, a nawet skonstruować robota, bo zagadkowy świat sztucznej inteligencji jest na wyciągnięcie ręki.

Gwiazdami imprezy są roboty przemysłowe, medyczne, antyterrorystyczne, a nawet kosmiczne, zarówno te statyczne jak i mobilne, w tym również latające i pływające.

Pierwsza edycja Nocy Robotów Łukasiewicz – PIAP odbyła się w 2010 roku, uczestniczyło w niej ponad 2 tysiące zwiedzających. Druga edycja w 2013 roku zgromadziła już 5,5 tysiąca osób. Trzecia, rekordowa edycja odbyła się w 2015 roku, odwiedziło ją aż 8 tysięcy fanów robotyki.

Organizatorem jest Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. Wydarzeniu towarzyszy prestiżowe grono patronów honorowych, międzynarodowych partnerów i patronów medialnych.

Wstęp na Noc Robotów Łukasiewicz – PIAP jest otwarty i bezpłatny dla każdego.

Kontakt

e-mail: media@piap.lukasiewicz.gov.pl