Budynek Parlamentu Europejskiego w Strasburgu
22-11-2017

Parlament Europejski: Prof. Szynkarczyk o badaniach nad obronnością

22 listopada 2017 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyło się posiedzenie Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony. W jego trakcie poruszono kwestie związane z bezpieczeństwem. O swoich doświadczeniach i działaniach PIAP w tym zakresie mówił dyrektor PIAP.

Prof. nzw. dr inż. Piotr Szynkarczyk na zaproszenie Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony (Subcommittee on Security and DefenceSEDE) uczestniczył w posiedzeniu na temat przyszłości unijnych badań nad obronnością. W obradach udział wzięli również Christian de Villemagne, dyrektor francusko-niemieckiego Instytutu Badań (ISL) w Saint-Louis oraz Klaus Thoma, starszy doradca z Fraunhofer-Institute we Freiburgu.

Podczas wystąpienia prof. Szynkarczyk przybliżył SEDE problematykę bezzałogowych pojazdów naziemnych (UGV) oraz realizowane w ostatnich latach przez PIAP międzynarodowe projekty związane z obronnością.

Posiedzenie SEDE z udziałem PIAP odbyło się 22 listopada 2017 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Za pośrednictwem EuroparlTV można obejrzeć nagranie z wydarzenia, w tym przemówienia i dyskusje toczące się podczas obrad.

Fot. © European Union 2017 – European Parliament