31-01-2022

Kilkuset wystawców i ponad 4500 gości – za nami targi w nowej formule

Trzy wydarzenia targowe – AUTOMATICON, ELEKTROTECHNIKA I ŚWIATŁO – mimo pandemii zgromadziły w dniach 26–28 marca 2022 r. liczne grono firm i zwiedzających, a szeroką ofertę innowacyjnych rozwiązań zaprezentowali wystawcy z ponad 20 krajów.

 

 

 

 

 

Za nami 26. edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON. Mimo pandemii dopisali zarówno wystawcy, jak i goście, którzy chętnie korzystali z tak rzadkiej dziś okazji do osobistych rozmów i nawiązania nowych kontaktów. Warszawskie centrum EXPO XXI stało się jednocześnie areną spotkań w ramach dwóch imprez organizowanych razem z targami AUTOMATICON – 19. Międzynarodowych Targów Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA oraz 29. Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęły: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Minister Edukacji i Nauki, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Komitet Automatyki i Robotyki PAN.

Podczas trzydniowej imprezy wystawienniczej zaprezentowało się 218 firm. Centrum EXPO XXI odwiedziło w tym czasie ponad 4500 osób, a szkolenia, warsztaty i seminaria towarzyszące wydarzeniu zgromadziły 246 uczestników.

Wśród wystawców pojawiły się firmy z różnych części Europy – z takich państw, jak Albania, Łotwa, Ukraina, Francja, Litwa, Belgia, Niemcy, Chorwacja, Mołdawia, Rosja, Austria, Norwegia, Kazachstan, Estonia, Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Portugalia, Czechy, Holandia, Słowacja, Kosowo, Dania czy Islandia.

Ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia, zarówno w Polsce jak i na świecie, tegoroczna edycja miała nieco mniejszy zasięg od poprzednich. Jednak w opinii wielu wystawców targi dobrze spełniły swoją rolę, pozwalając na nawiązanie nowych i dobrze rokujących relacji handlowych.

Nieodłącznym elementem każdej edycji Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON jest przyznanie Złotych Medali – prestiżowych wyróżnień dla innowacyjnych produktóe z szeroko pojmowanej automatyki. W tym roku otrzymały je:

  • Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A. (nagrodzono Zrobotyzowany System Tynkarski (ZST),
  • FINDER Polska Sp. z o.o. (przekaźnik wysokiej mocy serii 68),
  • Inovatica AGV Sp. z o.o. (autonomiczne wózki widłowe INOVATICA AGV),
  • LEAN TECH Sp. z o.o. (robot AMR Lean-Cart 20.0).
  • Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP (Tachograf Kolejowy typ TC-XXXP).

Pełna oferta wystawców jest zamieszczona w katalogu targowym https://www.automaticon.pl/o-targach/katalog/ i w prezentacji na platformie https://superexpo.com/pl/targi/56962/automaticon-2022.

Kolejna edycja targów AUTOMATICON odbędzie się w marcu 2023 r.