Deklaracja dostępności
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony piap.lukasiewicz.gov.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Elementy nietekstowe (grafiki, zdjęcia prezentujące istotne informacje) nie mają dodanego tekstu alternatywnego lub opisu treści;
- Nie wszystkie pliki do pobrania (w formacie .pdf, .doc i inne) są przygotowane jako dostępne – niektóre nie mają struktury pozwalającej osobom niewidomym na ich przeglądanie lub są skanami dokumentów;
- Część z opublikowanych tekstów nie ma odpowiedniej struktury nagłówkowej;
- Nie wszystkie tabele mają nagłówki i podpisy;
- Część tekstów ma zduplikowane identyfikatory elementów;
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie oświadczenia przedstawionego przez Firmę TOMP Tomasz Jakubowski, która zadeklarowała zgodność z wytycznymi WCAG 2.1 na poziomie AA. Wykonawca przedstawił stosowne oświadczenie.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Piotra Ryszawy — mejlowo piotr.ryszawa@piap.lukasiewicz.gov.pl.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Organ nadzorujący: Dyrektor Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP,
- Adres: Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa,
- mejl: piap@piap.lukasiewicz.gov.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP — Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa
Łukasiewicz – PIAP posiada kilkanaście budynków, w których zlokalizowane są zarówno laboratoria, warsztaty produkcji doświadczalnej i małoseryjnej, jak i pomieszczenia biurowe. Budynki położone są na powierzchni około 7 ha.
Z punktu widzenia dostępności architektonicznej najważniejszy jest kompleks główny biurowo-laboratoryjny, w którym mieści się Dyrekcja oraz kierownictwo większości komórek organizacyjnych. Wejście do tego kompleksu jest na poziomie chodnika, co zapewnia swobodny dostęp osobom niepełnosprawnym. Wejście główne zabezpieczone bramką z kontrolą dostępu ma osobne wydzielone przejście dla osób poruszających się na wózku. Bezpośrednio przed wejściem do budynku znajduje się parking z wydzielonym miejscem dla osób niepełnosprawnych. Wyjścia z kompleksu głównego na teren wewnętrzny są na poziomie chodnika.
Budynki produkcyjne (warsztaty) mają kilka wejść. Dostęp dla osób poruszających się na wózku możliwy jest w asyście pracowników znających topologię budynków.
Łukasiewicz – PIAP posiada również komórkę zamiejscową w Toruniu, ul Batorego 107 B. Obiekt w Toruniu nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ze względu na brak windy i podjazdów. Do obiektu można wejść z psem asystującym.
Kompleks główny w Warszawie ma szerokie korytarze zapewniające swobodny dostęp dla osób niepełnosprawnych. Budynki Łukasiewicz – PIAP są wyposażone w windy towarowo-osobowe. Dostęp osób niepełnosprawnych na poszczególne kondygnacje możliwy jest w asyście osoby z uprawnieniami do obsługi windy.
W kompleksie głównym, w Centrum Konferencyjnym na parterze, zlokalizowana jest toaleta dla osób poruszających się na wózku.
Na teren Łukasiewicz – PIAP, jak również do budynków, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W Łukasiewicz – PIAP nie ma systemu dźwiękowego naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Brak pętli indukcyjnych, nie ma również oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych dla osób niewidomych i słabo widzących. Nie jest dostępny tłumacz języka migowego.
W budynkach nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online.