23-08-2018

Nowy Przemysł Expo pod patronatem PIAP

PIAP został partnerem merytorycznym Nowego Przemysłu Expo i zaprasza do udziału w wydarzeniu, w szczególności w części poświęconej robotyce i automatyce.

Nowy Przemysł Expo to hybrydowe wydarzenie – cykl dyskusji, spotkań, prezentacji i pokazów z udziałem menedżerów największych firm przemysłowych, ludzi nauki i twórców startupów które odbędzie się 2628 września br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Nie zabraknie Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP, który merytorycznie wspiera organizatora, Grupę PTWP, w zakresie tematyki dotyczącej automatyzacji i robotyzacji.

Agenda Nowego Przemysłu Expo obejmuje trzy bloki tematyczne:

  • w ramach ścieżki Automatyka i Robotyka eksperci przedstawią najnowsze rozwiązania umożliwiające wykorzystanie potencjału drzemiącego w usprawnianiu procesu produkcji z zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych,
  • najbardziej rozbudowany blok Przemysł 4.0 obejmuje tematy związane m.in. z zarządzaniem produkcją w cyfrowej fabryce czy efektywnością energetyczną w zakładzie przemysłowym; będzie także mowa o nowej rewolucji przemysłowej, zarządzaniu zasobami cyfrowymi w zakładzie, efektywności energetycznej, nowoczesnej chemii, cyfryzacji, automotive i przemyśle 4.0 w branży motoryzacyjnej, także w kontekście „Made in Poland”,
  • w ścieżce Edukacja i Rynek Pracy tematami wiodącymi będą rynek specjalistów, zarządzanie zasobami ludzkimi oraz edukacja techniczna i inżynierska.

Podczas wydarzenia zaplanowano również Dzień Wykonawcy – inwestorzy zaprezentują swoje plany i projekty, na praktycznych przykładach omówią skuteczność i efektywność współpracy dużego inwestora z dostawcami i wykonawcami. W strefie konsultacyjno-warsztatowej uczestnicy konferencji będą mogli pogłębić wiedzę w gronie specjalistów.

Wydarzeniu towarzyszyć będą XV Kongres Nowego Przemysłu, Europejskie Forum Technologiczne oraz Konferencja Górnictwo.

Udział w części konferencyjnej wydarzenia (w opcji standard) jest bezpłatny. Formularz rejestracyjny i szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.npexpo.pl/pl/. Facebook: facebook.com/npexpo.

Zobacz także