Obróbka skrawaniem

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP zaprasza do współpracy w zakresie wytwarzania poprzez obróbkę skrawaniem części i podzespołów z dowolnych materiałów (także zespołów spawanych) o skomplikowanej geometrii i wysokiej precyzji wykonania.  

Specjalizujemy się w produkcji jednostkowej i małoseryjnej. Posiadamy własny magazyn hutniczy, co umożliwia realizację zamówień na wykonywanie detali w krótkich terminach. Realizujemy prace na czteroosiowych frezarkach marki Haas VF1,VF2, VF3,VF5, tokarkach numerycznych Haas ST15 i ST20 i innych obrabiarkach oraz w spawalni (stal węglowa, stal nierdzewna, aluminium). Posiadane przez nas maszyny umożliwiają toczenie detali o wymiarach do D=300, L=1000 mm i frezowanie detali o wymiarach maksymalnych X =1500 × Y=660 × Z=550 mm. Maszyny wyposażone są w wysokiej klasy narzędzia i oprawki narzędziowe, takie jak Ceratizit, Seco, Garant czy BIG Kaiser.

Izba pomiarów oraz stanowiska operatorskie wyposażone są w wysokiej klasy certyfikowane narzędzia pomiarowe (m.in. Mitutoyo oraz Tesa). Dodatkowo izba pomiarowa jest wyposażona w maszynę CMM firmy Tesa. To zapewnia kontrolę wytwarzanych części zgodnie z procedurą ISO 9001. Nad terminowością i przepływem produkcji czuwa autorski system ERP. Sieć sprawdzonych kooperantów umożliwia nam również wykonywanie elementów z blach oraz pokryć galwanicznych.