08-01-2018

Najważniejsze nagrody i wyróżnienia dla PIAP – podsumowanie roku 2017

Za innowacyjność i wysoki potencjał wdrożeniowy polscy i zagraniczni eksperci przyznali 21 nagród dla produktów opracowywanych przez zespoły naukowe PIAP.

W Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP najnowsze osiągnięcia naukowe aplikowane są do projektów i produktów realizowanych z myślą o konkretnych odbiorcach, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań na miarę XXI wieku. Opracowania te mają praktyczny wymiar, dzięki czemu znajdują zastosowanie w gospodarce, co doceniają polscy i zagraniczni eksperci.

 

Zobacz: Katalog Nagrody dla PIAP 2017

 

Robotyka, drukarka 3D oraz technologie odzysku metali i transportu biomasy

Największym zainteresowaniem jury prestiżowych konkursów i targów cieszyły się w 2017 roku produkty PIAP związane z robotyką mobilną do zadań specjalnych. Taktyczny Robot Miotany TRM®, robot zwiadowczy PIAP FENIX® oraz wielofunkcyjne urządzenie dla jednostek pirotechnicznych PIAP MULTISTRIKER® otrzymały m.in. Nagrodę Komendanta Głównego Straży Granicznej „Laur Graniczny”, nagrodę „Defender” na MSPO, nominację w konkursie „Teraz Polska” oraz nagrodę pierwszego stopnia „Lider Bezpieczeństwa Państwa” przyznawaną przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych.

Wśród nagradzanych na międzynarodowych i krajowych wystawach produktów jest też skonstruowana w PIAP przemysłowa drukarka 3D Forind 500, a także Technologia odzysku metali szlachetnych ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz Autonomiczna technologia transportu biomasy w chronionych obszarach wodno-błotnych.

 

Międzynarodowe uznanie

Większość nagród PIAP zdobył na organizowanych w Polsce wystawach, ale nie tylko  również w Szwajcarii, Niemczech, Chorwacji, Rumunii, Indiach i Chinach, w tym na:

  • Wystawie Innowacji IWIS w Warszawie,
  • Międzynarodowej Wystawie Innowacyjności i Wynalazków ITI w Sofii,
  • Międzynarodowych Targach Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG w Katowicach,
  • Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach,
  • Międzynarodowej Wystawie Wynalazków TECHNOMART w Tajpej,
  • Międzynarodowych Targach Innowacyjności IIF w Indiach,
  • Międzynarodowej Wystawie Innowacji EUROINVENT w Iasi,
  • Międzynarodowej Wystawie Wynalazków ARCA w Zagrzebiu,
  • Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów „Geneva Invention” w Genewie,
  • Międzynarodowej Wystawie „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA” w Norymberdze.
 
Wysoka jakość i dynamiczny rozwój

PIAP otrzymał również tytuł GAZELA BIZNESU dla najbardziej dynamicznego polskiego przedsiębiorstwa oraz medal za zasługi w propagowaniu idei jakości przyznany przez Polskie Forum ISO 9000.

Zobacz także

O nas:

Aktualności: