Zgodnie z Ustawą z dnia 21 marca 2019 r o Sieci Badawczej Łukasiewicz (DzU 2019 poz 534) Instytuty Sieci posiadają dwa organy. Są to Dyrektor i Rada Instytutu. Szczegółowy podział kompetencji i zasady współpracy pomiędzy tymi organami określa Rozdział 3 wspomnianej wyżej ustawy.
Dyrektor Instytutu Sieci oraz jego zastępcy powoływani są przez Prezesa Centrum Łukasiewicz na pięcioletnią kadencję. Dyrektor kieruje pracami Instytutu. W poszczególnych obszarach działania dyrektorowi pomagają jego zastępcy.
Dyrektor
dr hab. Inż. Piotr Szynkarczyk
Współtwórca pierwszych polskich robotów pirotechnicznych Inspector i Expert stosowanych w kraju i za granicą. Autor i współautor 11 zgłoszeń patentowych i 70 publikacji naukowo-technicznych w wydawnictwach polskich i zagranicznych. Ekspert, członek m.in.: Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk, Rady Głównej Instytutów Badawczych oraz International Association for Automation and Robotics in Construction.
Ostatnio prowadzone prace badacze koncentrują się wokół działalności analitycznej i eksperckiej w zakresie bezzałogowych pojazdów lądowych w zastosowaniach wojskowych, jak również w zakresie wprowadzenia robotów mobilnych do zastosowań cywilnych.
Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski (2016), złotym medalem „Za zasługi dla obronności kraju” (2015).
W 2019 uzyskał stopnień doktora habilitowanego, który został nadany mu przez Radę Naukową Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych.
Powołany 27.03.2020 r na pięcioletnią kadencję przez Prezesa Centrum Łukasiewicz.
Zastępca Dyrektora ds. Badawczych
dr inż. Maciej Cader
Doktor nauk technicznych (2016), absolwent studiów podyplomowych w zakresie Badań Naukowych i Prac Rozwojowych (2012), magister inżynier – specjalność robotyka (2008).
Ekspert do spraw technologii addytywnego wytwarzania na potrzeby wymagających aplikacji przemysłowych oraz robotyki mobilnej do zastosowań w trudnych warunkach środowiskowych, strefach zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego, w tym w strefach zagrożonych wybuchem.
Autor i współautor ponad 140 publikacji, 1 jednej monografii, kilkunastu zgłoszeń patentowych oraz 2 patentów o zasięgu polskim i międzynarodowym. Prelegent konferencji TED (2011), na której przedstawił innowacyjną w skali świata wizję oczyszczania oceanów po wyciekach ropy naftowej za pomocą zrobotyzowanych latających urządzeń.
Od 2008 roku związany z Łukasiewicz – PIAP. Pomysłodawca i opiekun Koła Studenckiego Creative Students, w którym studenci i doktoranci realizują prace badawcze i przedwdrożeniowe dotyczące szybkiego prototypowania, obliczeń numerycznych oraz skanowania 3D. Jako lider obszaru pełnił w Instytucie funkcje Kierownika Laboratorium Szybkiego Prototypowania i Obliczeń Numerycznych, Koordynatora ds. Współpracy z Przemysłem Wydobywczym, Energetycznym i Petrochemicznym oraz Sekretarza Rady Łukasiewicz – PIAP. Od 06 kwietnia pełni funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Badawczych.
Zastępca Dyrektora ds. Systemów Obronności i Bezpieczeństwa
mgr inż. Adam Andrzejuk
Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej (1992). Zatrudniony w PIAP od 1993 r. Od 2005 r. Pełnomocnik Dyrektora ds. Działalności Koncesjonowanej, kierujący działalnością Instytutu w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. Od 2009 r. kierownik Ośrodka Systemów Mobilnych.
Jeden z pomysłodawców i konstruktorów pierwszego polskiego robota pirotechnicznego Inspector.
Pełniąc funkcję kierownika projektu, kierownika ośrodka lub jako członek zespołu realizatorów, brał udział w opracowaniu wielu zrobotyzowanych urządzeń mobilnych, w tym nowoczesnych środków technicznych do walki z terroryzmem.
Odznaczony Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.
Zastępca Dyrektora ds. Finansowych i Operacyjnych
mgr inż. Andrzej Więch
Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydziału Inżynierii Produkcji kierunek Zarządzanie i Marketing (2000), absolwent dwóch studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej w zakresie Rachunkowości Zarządczej i Controlingu (2003) oraz Rachunkowości (2004). Od 1999 roku pracownik PIAP kolejno na stanowiskach księgowego, kierownika sekcji a od 12.2002 Głównego Księgowego. Funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Finansowych i Administracyjnych pełni od 11 maja 2020 r.
Rada Instytutu
W skład Rady Instytutu wchodzi dziesięć osób. Cztery osoby wybierane spośród pracowników Instytutu w wyborach powszechnych oraz sześć osób spoza Instytutu powoływanych przez Prezesa Centrum Łukasiewicz. Kadencja Rady Instytutu trwa 4 lata. W dniu 10 grudnia 2019 r. rozpoczęła działanie Rada Instytutu I kadencji.